Колко можете да очаквате да платите за добър Мекотели
Колко можете да очаквате да платите за добър Мекотели
Blog Article
С течение на времето раците от декаподи са се развили в много различни форми. Коремът на животните може да бъде толкова дълъг, колкото този на скаридите, омарите и лангустите, или толкова къс, колкото този на раците.
Питър Годфри-Смит – биолог – специалист по октоподите в Сити Юнивърсити, Ню Йорк, и в Университета в Сидни, Австралия, предполага, че няколко сили може да са помогнали на октопода да развие сложна нервна система. Първата е тялото му. Нервните системи в крайна сметка еволюират заедно с телата, а тялото на октопода е еволюирало като необикновено сложно. Тъй като няма кости, октоподът може да протегне всеки крайник във всяка посока и да го огъва във всяка точка; за разлика от вас и мен той не е ограничен да го движи при рамото, лакътя или китката. Това предоставя на октопода огромен набор от възможни движения; освен това всеки крайник може да прави нещо различно.
Двукрилите са наречени така заради сдвоените си черупки. Черупките на двучерупчетата се състоят от две половини, огледални изображения една на друга, които са съединени в единия край от гъвкава панта. Всяка половина е асиметрична и закръглена, така че когато е затворена срещу мекотели противоположното си число, това образува куполно пространство близо до шарнирния ръб на черупката, което побира по-голямата част от тялото на двучерупчестата и се стеснява към ръба на черупката, която се отваря.
калций-съдържащи) структури; гениталиите и ануса, отварящи се в мантийната кухина; и сдвоени нервни връзки.
Хората принадлежим към клас бозайници; октоподите – към клас главоноги. Думата се отнася до странната им анатомия, при която пипалата им са прикрепени директно към едната страна на главата им, докато „торсът“ – торбестата мантия – е прикрепен към другата.
Очите на шпиц текат - какво да правя и как да намеря причината
Мекото тело кај школките е заштитено со черупки кои на предната страна може да се отвораат, а на задната страна се поврзани;
Развитието при повечето мекотели е непряко. При по-примитивните таксономични групи ларвата е трохофора, подобно на ларвата на полихетите, а при по-висшите – велигерова ларва.
Един вид мекотели, аплакофорите, са цилиндрични червеи без нито черупка, нито крака.
При останалите представители той преминава през метаморфоза, като при различните класове се наблюдават специфични особености.
Всяка група, която включва калмари, миди и охлюви, представлява предизвикателство, когато става въпрос за формулиране на общо описание. Има само три характеристики, които се споделят от всички живи мекотели: наличието на мантия (задната обвивка на тялото), която отделя варовити (напр.
Најголемиот мекотел во светот е цефалопод, колосалната лигња (
Тялото се състои от три части: глава, труп и крак. В главата са концентрирани главните мозъчни ганглии и осезателни органи, в трупа – вътрешните органи и системи, а кракът изпълнява двигателни функции.
Вижте още: Октоподите – майстори на камуфлажа и сръчни ловци